Belden Machine BORE FINISHER
| Machine Operation: | CNC |
|---|---|
| Grinder Type: | Special Purpose |
| CNC Model: | Allen Bradley |
| Grinding Depth: | 25.000" 635.000mm |
|---|---|
| ID Min Grinding Diameter(s): | 0.100" 2.540mm |
| ID Max Grinding Diameter(s): | 2.500" 63.500mm |
| ID Max Grinding Diameter(s) Opt: | 7.000" 177.800mm |
| Grinding Wheel: |
|
||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wheel Head: |
|
| Longitudinal: | 31.000" 787.400mm |
|---|---|
| Cross: | 31.000" 787.400mm |
| Vertical: | 25.000" 635.000mm |
IS THIS YOUR COMPANY?