Koyo KC-600-CNC
| Machine Operation: | CNC |
|---|---|
| Grinder Type: | Centerless |
| CNC Model: | Fanuc OM |
| Grinding Length: | 23.820" 605.000mm |
|---|---|
| Grinding Width: | 5.910" 150.000mm |
| OD Min Grinding Diameter(s): | 0.200" 5.000mm |
| OD Max Grinding Diameter(s): | 5.910" 150.000mm |
| Grinding Wheel: |
|
||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wheel Head: |
|
||||||||||||
| Regulating Wheel: |
|
| Cross: | 5.710" 145.000mm |
|---|
IS THIS YOUR COMPANY?