Reinecker-Kopp ISA 200 CNC
| Machine Operation: | CNC |
|---|---|
| Grinder Type: | Cylindrical-Uni |
| CNC Model: | Siemens 840 D |
| Grinding Length: | 9.840" 250.000mm |
|---|---|
| Grinding Depth: | 9.840" 250.000mm |
| OD Min Grinding Diameter(s): | 0.390" 10.000mm |
| OD Max Grinding Diameter(s): | 9.840" 250.000mm |
| ID Min Grinding Diameter(s): | 0.390" 10.000mm |
| ID Max Grinding Diameter(s): | 9.840" 250.000mm |
| Grinding Wheel: |
|
||||
|---|---|---|---|---|---|
| Wheel Head: |
|
||||
| Workhead: |
|
| Longitudinal: | 21.650" 550.000mm |
|---|---|
| Cross: | 8.270" 210.000mm |
IS THIS YOUR COMPANY?