Matsuura CUBLEX-63
| Machine Type: | Machining Center |
|---|---|
| Num. of Axes: | 5 |
| Operation Type: | CNC |
| CNC Brand: | Matsuura G-Tech 31i |
| Table Size L x W (in.): | 19.680(L) x 19.680(W) |
|---|---|
| Max Workpiece Weight (lbs): | 770 |
| Direction: | Combination |
|---|---|
| Taper: | HSK-A63W |
| Taper Opt: | HSK-A100W |
| Top RPM: | 2,000 |
| Top RPM Opt: | 20,000 |
| U Axis: | None |
| Tool Carrier: | HSK-A63W |
|---|---|
| Num. Tools: | 51 |
| Num. Tools Opt: | 520 |
| Pallet Changer Available: | Standard |
| Num. Pallets: | 2 |
| Num. Pallets Opt: | 18 |
| Num. Axes: | 5 | ||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| U Axis: | None | ||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||
IS THIS YOUR COMPANY?