Acer AGS-1632
| Machine Operation: | Manual |
|---|---|
| Grinder Type: | Surface-Recip |
| Grinding Length: | 32.000" 812.800mm |
|---|---|
| Grinding Width: | 16.000" 406.400mm |
| Table Length Dimension: | 32.000" 812.800mm |
| Table Width Dimension: | 16.000" 406.400mm |
| Grinding Wheel: |
|
||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wheel Head: |
|
||||||
| Reciprications/min: |
|
| Longitudinal: | 33.060" 839.780mm |
|---|---|
| Cross: | 18.000" 457.200mm |
| Vertical: | 18.000" 457.200mm |
IS THIS YOUR COMPANY?