Acer AGS-2448
| Machine Operation: | Manual |
|---|---|
| Grinder Type: | Surface-Recip |
| Grinding Length: | 48.000" 1219.200mm |
|---|---|
| Grinding Width: | 24.000" 609.600mm |
| Table Length Dimension: | 48.000" 1219.200mm |
| Table Width Dimension: | 24.000" 609.600mm |
| Grinding Wheel: |
|
||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wheel Head: |
|
||||||
| Reciprications/min: |
|
| Longitudinal: | 52.000" 1320.800mm |
|---|---|
| Cross: | 24.500" 622.300mm |
| Vertical: | 23.000" 584.200mm |
IS THIS YOUR COMPANY?