Acer Supra-1640AHD
| Machine Operation: | Manual |
|---|---|
| Grinder Type: | Surface-Recip |
| Grinding Length: | 40.000" 1016.000mm |
|---|---|
| Grinding Width: | 16.000" 406.400mm |
| Table Length Dimension: | 40.000" 1016.000mm |
| Table Width Dimension: | 16.000" 406.400mm |
| Grinding Wheel: |
|
||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wheel Head: |
|
||||||||
| Reciprications/min: |
|
| Longitudinal: | 43.250" 1098.550mm |
|---|---|
| Cross: | 18.000" 457.200mm |
| Vertical: | 21.250" 539.750mm |
IS THIS YOUR COMPANY?