Acer AGS-2060
| Machine Operation: | Manual |
|---|---|
| Grinder Type: | Surface-Recip |
| Grinding Length: | 60.000" 1524.000mm |
|---|---|
| Grinding Width: | 20.000" 508.000mm |
| Table Length Dimension: | 60.000" 1524.000mm |
| Table Width Dimension: | 20.000" 508.000mm |
| Grinding Wheel: |
|
||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wheel Head: |
|
||||||
| Reciprications/min: |
|
| Longitudinal: | 64.000" 1625.600mm |
|---|---|
| Cross: | 22.000" 558.800mm |
| Vertical: | 15.630" 396.880mm |
IS THIS YOUR COMPANY?