Acer AGS-2040
| Machine Operation: | Manual |
|---|---|
| Grinder Type: | Surface-Recip |
| Grinding Length: | 40.000" 1016.000mm |
|---|---|
| Grinding Width: | 20.000" 508.000mm |
| Table Length Dimension: | 40.000" 1016.000mm |
| Table Width Dimension: | 20.000" 508.000mm |
| Grinding Wheel: |
|
||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wheel Head: |
|
||||||
| Reciprications/min: |
|
| Longitudinal: | 44.000" 1117.600mm |
|---|---|
| Cross: | 22.000" 558.800mm |
| Vertical: | 15.630" 396.880mm |
IS THIS YOUR COMPANY?