Acer Supra-1428AHD
| Machine Operation: | Manual |
|---|---|
| Grinder Type: | Surface-Recip |
| Grinding Length: | 28.000" 711.200mm |
|---|---|
| Grinding Width: | 14.000" 355.600mm |
| Table Length Dimension: | 26.000" 660.400mm |
| Table Width Dimension: | 12.000" 304.800mm |
| Grinding Wheel: |
|
||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wheel Head: |
|
||||||||
| Reciprications/min: |
|
| Longitudinal: | 29.500" 749.300mm |
|---|---|
| Cross: | 15.000" 381.000mm |
| Vertical: | 21.250" 539.750mm |
IS THIS YOUR COMPANY?