Clausing CSG 1020ASD
| Machine Operation: | Semi-automatic |
|---|---|
| Grinder Type: | Surface-Recip |
| Grinding Length: | 20.000" 508.000mm |
|---|---|
| Grinding Width: | 11.000" 279.400mm |
| Table Length Dimension: | 20.000" 508.000mm |
| Table Width Dimension: | 10.000" 254.000mm |
| Grinding Wheel: |
|
||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wheel Head: |
|
| Longitudinal: | 22.750" 577.850mm |
|---|---|
| Cross: | 11.750" 298.450mm |
IS THIS YOUR COMPANY?