Clausing CSG 1640ASD
| Machine Operation: | Semi-automatic |
|---|---|
| Grinder Type: | Surface-Recip |
| Grinding Length: | 40.000" 1016.000mm |
|---|---|
| Grinding Width: | 16.000" 406.400mm |
| Table Length Dimension: | 40.000" 1016.000mm |
| Table Width Dimension: | 16.000" 406.400mm |
| Grinding Wheel: |
|
||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wheel Head: |
|
| Longitudinal: | 41.700" 1059.180mm |
|---|---|
| Cross: | 17.000" 431.800mm |
IS THIS YOUR COMPANY?