Danobat 585-U CNC
| Machine Operation: | CNC |
|---|---|
| Grinder Type: | Cylindrical-Uni |
| CNC Model: | Sinumeric 810 |
| Grinding Length: | 6.000" 150.000mm |
|---|---|
| Grinding Depth: | 6.000" 150.000mm |
| OD Max Grinding Diameter(s): | 7.870" 200.000mm |
| ID Max Grinding Diameter(s): | 8.000" 200.000mm |
| Grinding Wheel: |
|
||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wheel Head: |
|
| Longitudinal: | 5.910" 150.000mm |
|---|---|
| Cross: | 4.800" 120.000mm |
IS THIS YOUR COMPANY?