Kehren RW 15(or 16)
| Machine Operation: | CNC |
|---|---|
| Grinder Type: | Surface-Rotary |
| Grinding Length: | 59.060" 1500.000mm |
|---|---|
| Grinding Length Opt: | 62.990" 1600.000mm |
| Grinding Depth: | 21.650" 550.000mm |
| Grinding Depth Opt: | 27.560" 700.000mm |
| Grinding Width: | 59.060" 1500.000mm |
| Grinding Width Opt: | 62.990" 1600.000mm |
| OD Max Grinding Diameter(s): | 59.060" 1500.000mm |
| OD Max Grinding Diameter(s) Opt: | 62.990" 1600.000mm |
| Table Length Dimension: | 62.990" 1600.000mm |
| Table Width Dimension: | 62.990" 1600.000mm |
| Grinding Wheel: |
|
||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wheel Head: |
|
| Longitudinal: | 62.990" 1600.000mm |
|---|---|
| Cross: | 62.990" 1600.000mm |
| Vertical: | 27.560" 700.000mm |
IS THIS YOUR COMPANY?