Koyo KC-200-CNC
| Machine Operation: | CNC |
|---|---|
| Grinder Type: | Centerless |
| CNC Model: | Fanuc OM |
| Grinding Length: | 7.870" 200.000mm |
|---|---|
| Grinding Width: | 4.720" 120.000mm |
| OD Min Grinding Diameter(s): | 0.060" 1.600mm |
| OD Max Grinding Diameter(s): | 4.720" 120.000mm |
| Grinding Wheel: |
|
||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wheel Head: |
|
||||||||||||
| Regulating Wheel: |
|
| Cross: | 4.660" 118.400mm |
|---|
IS THIS YOUR COMPANY?