Overbeck IR/IRC
| Machine Operation: | CNC |
|---|---|
| Grinder Type: | Cylindrical-ID |
| CNC Model: | Sinumerik 840D |
| CNC Model Opt: | GE Fanuc |
| Grinding Depth: | 6.300" 160.000mm |
|---|---|
| ID Min Grinding Diameter(s): | 0.320" 8.000mm |
| Grinding Wheel: |
|
||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wheel Head: |
|
||||||
| Workhead: |
|
| Longitudinal: | 13.800" 350.520mm |
|---|---|
| Cross: | 4.700" 119.380mm |
IS THIS YOUR COMPANY?