Accuway UT-300
UT-300 is displayed.
| Machine Style(s): | Bar, Chucker, Universal |
|---|---|
| Spindle Direction: | Horizontal |
| Operation Type: | CNC |
| CNC Type: | Fanuc 0i-T |
| CNC Type Opt: | Siemens |
| Main Spindle Turning Diameter Max: | 19.700" |
|---|---|
| Main Spindle Turning Length Max: | 27.560" |
| Main Spindle Chuck Diameter: | 10.000" |
| Main Spindle Chuck Diameter Opt: | 15.000" |
| Main Spindle Max Swing: | 24.090 |
| Main Spindle Bar Diameter Max: | 2.950" |
| Main Spindle Bar Diameter Opt: | 4.130" |
| Tail Stock Quill And Body: | Standard |
| Num. Main Spindles: | 1 | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Main Spindle 1: |
|
|||||
| Main Spindle 2: |
|
| Primary Tool Carrier: | Turret | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Max Tools: |
|
||||||||
| Num. Simultaneous Cutting Tools: | 1 | ||||||||
| Secondary Mill/Drill Function: |
|
| Number Of Axes: | 2 | ||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|||||||||||||||||||
IS THIS YOUR COMPANY?