Gurutzpe AT600
| Machine Style(s): | Chucker, Universal |
|---|---|
| Spindle Direction: | Horizontal |
| Operation Type: | CNC |
| Main Spindle Turning Diameter Max: | 27.940" |
|---|---|
| Main Spindle Turning Length Max: | 315.000" |
| Main Spindle Turning Length Max Opt: | 315.000" |
| Main Spindle Chuck Diameter: | 20.000" |
| Main Spindle Chuck Diameter Opt: | 26.000" |
| Main Spindle Max Swing: | 39.000 |
| Tail Stock Quill And Body: | None |
| Num. Main Spindles: | 1 | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Main Spindle 1: |
|
|||||
| Main Spindle 2: |
|
| Secondary Mill/Drill Function: |
|
|---|
| Number Of Axes: | 3 | ||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Number Of Axes Opt: | 4 | ||||||||||||||||||
| Number Of Axes Opt 2: | 4 | ||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
IS THIS YOUR COMPANY?