Tsugami/ Rem Sales C150
| Machine Style(s): | Chucker |
|---|---|
| Spindle Direction: | Horizontal |
| Operation Type: | CNC |
| CNC Type: | Fanuc 21-iTB |
| Main Spindle Turning Diameter Max: | 4.000" |
|---|---|
| Main Spindle Turning Length Max: | 4.000" |
| Main Spindle Chuck Diameter: | 3.000" |
| Main Spindle Max Swing: | 12.000 |
| Tail Stock Quill And Body: | None |
| Num. Main Spindles: | 1 | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Main Spindle 1: |
|
|||||
| Main Spindle 2: |
|
| Num. Simultaneous Cutting Tools: | 1 | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Secondary Mill/Drill Function: |
|
| Number Of Axes: | 2 | ||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|||||||||||||||||||
IS THIS YOUR COMPANY?