Ryazan RT958
| Machine Style(s): | Chucker |
|---|---|
| Spindle Direction: | Horizontal |
| Operation Type: | Manual |
| Main Spindle Turning Diameter Max: | 13.800" |
|---|---|
| Main Spindle Turning Length Max: | 185.000" |
| Main Spindle Chuck Diameter: | 19.700" |
| Main Spindle Chuck Diameter Opt: | 49.200" |
| Main Spindle Max Swing: | 57.100 |
| Tail Stock Quill And Body: | Standard |
| Num. Main Spindles: | 1 | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Main Spindle 1: |
|
|||||
| Main Spindle 2: |
|
| Primary Tool Carrier: | Tool Post-1 | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Max Tools: |
|
||||||||
| Second Tool Carrier: | Tool Post-2 | ||||||||
| Max Tools: |
|
||||||||
| Num. Simultaneous Cutting Tools: | 1 | ||||||||
| Secondary Mill/Drill Function: |
|
|
|||||||||||||||||||
IS THIS YOUR COMPANY?