Acra M40
| Machine Operation: | Manual |
|---|---|
| Grinder Type: | Tool & Cutter |
| Grinding Length: | 16.000" 406.400mm |
|---|---|
| Grinding Width: | 10.000" 254.000mm |
| OD Max Grinding Diameter(s): | 10.000" 254.000mm |
| Table Length Dimension: | 37.000" 939.800mm |
| Table Width Dimension: | 5.310" 134.930mm |
| Grinding Wheel: |
|
||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wheel Head: |
|
| Longitudinal: | 16.000" 406.400mm |
|---|---|
| Cross: | 10.000" 254.000mm |
IS THIS YOUR COMPANY?