Campbell Grinder Company 700-24"
| Machine Operation: | CNC |
|---|---|
| Grinder Type: | Special Purpose |
| CNC Model: | GE/Fanuc |
| Grinding Length: | 30.000" 762.000mm |
|---|---|
| Grinding Depth: | 30.000" 762.000mm |
| Grinding Width: | 24.000" 609.600mm |
| OD Max Grinding Diameter(s): | 24.000" 609.600mm |
| Table Length Dimension: | 24.000" 609.600mm |
| Table Width Dimension: | 24.000" 609.600mm |
| Grinding Wheel: |
|
||||
|---|---|---|---|---|---|
| Wheel Head: |
|
| Longitudinal: | 24.000" 609.600mm |
|---|---|
| Cross: | 24.000" 609.600mm |
| Vertical: | 30.000" 762.000mm |
IS THIS YOUR COMPANY?