Campbell Grinder Company 950
| Machine Operation: | CNC |
|---|---|
| Grinder Type: | Special Purpose |
| CNC Model: | Fanuc 21i |
| CNC Model Opt: | Fanuc 210i |
| Grinding Length: | 17.750" 450.850mm |
|---|---|
| Grinding Depth: | 17.750" 450.850mm |
| Grinding Width: | 17.750" 450.850mm |
| OD Max Grinding Diameter(s): | 17.750" 450.850mm |
| Table Length Dimension: | 18.000" 457.200mm |
| Table Width Dimension: | 18.000" 457.200mm |
| Grinding Wheel: |
|
||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wheel Head: |
|
| Longitudinal: | 17.750" 450.850mm |
|---|---|
| Cross: | 17.750" 450.850mm |
| Vertical: | 17.750" 450.850mm |
IS THIS YOUR COMPANY?