Gromax 20-B
| Machine Operation: | Manual |
|---|---|
| Grinder Type: | Surface-Rotary |
| Grinding Length: | 7.000" 177.800mm |
|---|---|
| Grinding Width: | 19.680" 499.870mm |
| OD Max Grinding Diameter(s): | 19.680" 499.870mm |
| Table Length Dimension: | 27.500" 698.500mm |
| Table Width Dimension: | 27.500" 698.500mm |
| Grinding Wheel: |
|
||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wheel Head: |
|
||||||
| Workhead: |
|
| Longitudinal: | 13.580" 344.930mm |
|---|---|
| Cross: | 13.580" 344.930mm |
| Vertical: | 10.500" 266.700mm |
IS THIS YOUR COMPANY?