IZK KN-421
| Machine Operation: | CNC |
|---|---|
| Grinder Type: | Cylindrical-Uni |
| CNC Model: | Fanuc |
| Grinding Length: | 5.900" 149.860mm |
|---|---|
| Grinding Length Opt: | 6.690" 169.930mm |
| Grinding Depth: | 4.720" 119.890mm |
| Grinding Width: | 2.000" 50.800mm |
| OD Min Grinding Diameter(s): | 1.000" 25.400mm |
| OD Max Grinding Diameter(s): | 4.000" 101.600mm |
| OD Max Grinding Diameter(s) Opt: | 4.000" 101.600mm |
| ID Min Grinding Diameter(s): | 1.000" 25.400mm |
| ID Max Grinding Diameter(s): | 3.750" 95.250mm |
| ID Max Grinding Diameter(s) Opt: | 3.750" 95.250mm |
| Grinding Wheel: |
|
||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wheel Head: |
|
||||||
| Workhead: |
|
| Longitudinal: | 6.690" 169.930mm |
|---|
IS THIS YOUR COMPANY?