Kehren RW 7(8, or 9)C
| Machine Operation: | CNC |
|---|---|
| Grinder Type: | Surface-Rotary |
| Grinding Length: | 27.560" 700.000mm |
|---|---|
| Grinding Length Opt: | 35.430" 900.000mm |
| Grinding Width: | 27.560" 700.000mm |
| Grinding Width Opt: | 35.430" 900.000mm |
| OD Max Grinding Diameter(s): | 27.560" 700.000mm |
| OD Max Grinding Diameter(s) Opt: | 35.430" 900.000mm |
| Table Length Dimension: | 27.560" 700.000mm |
| Table Width Dimension: | 27.560" 700.000mm |
| Grinding Wheel: |
|
||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wheel Head: |
|
| Longitudinal: | 35.430" 900.000mm |
|---|---|
| Cross: | 35.430" 900.000mm |
IS THIS YOUR COMPANY?