KMT Precision Grinding U88 NMA(H)22
| Machine Operation: | CNC |
|---|---|
| Grinder Type: | Cylindrical-ID |
| CNC Model: | UVATRONIC |
| Grinding Depth: | 3.540" 90.000mm |
|---|---|
| ID Min Grinding Diameter(s): | 0.020" 0.400mm |
| ID Max Grinding Diameter(s): | 1.420" 36.000mm |
| Grinding Wheel: |
|
||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wheel Head: |
|
||||||||
| Workhead: |
|
| Longitudinal: | 9.840" 250.000mm |
|---|---|
| Cross: | 1.970" 50.000mm |
IS THIS YOUR COMPANY?