KMT Precision Grinding 1P-U-500
| Machine Operation: | CNC |
|---|---|
| Grinder Type: | Cylindrical-Uni |
| CNC Model: | UVATRONIC |
| Grinding Length: | 19.690" 500.000mm |
|---|---|
| OD Max Grinding Diameter(s): | 11.810" 300.000mm |
| ID Min Grinding Diameter(s): | 0.390" 10.000mm |
| ID Max Grinding Diameter(s): | 5.910" 150.000mm |
| Grinding Wheel: |
|
||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wheel Head: |
|
||||||||
| Workhead: |
|
| Longitudinal: | 21.650" 550.000mm |
|---|---|
| Cross: | 11.810" 300.000mm |
IS THIS YOUR COMPANY?