Mello P58
| Machine Operation: | Manual |
|---|---|
| Grinder Type: | Surface-Recip |
| Grinding Length: | 31.500" 800.000mm |
|---|---|
| Grinding Length Opt: | 39.370" 1000.000mm |
| Grinding Depth: | 19.690" 500.000mm |
| Grinding Width: | 16.140" 410.000mm |
| Table Length Dimension: | 31.500" 800.000mm |
| Table Width Dimension: | 15.750" 400.000mm |
| Grinding Wheel: |
|
||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wheel Head: |
|
| Longitudinal: | 32.280" 820.000mm |
|---|---|
| Cross: | 16.140" 410.000mm |
| Vertical: | 19.690" 500.000mm |
IS THIS YOUR COMPANY?