Mitsubishi Heavy Ind. RC45-B100 - 200
| Machine Operation: | CNC |
|---|---|
| Grinder Type: | Cylindrical-OD |
| CNC Model: | Fanuc |
| Grinding Length: | 39.370" 1000.000mm |
|---|---|
| Grinding Length Opt: | 78.740" 2000.000mm |
| Grinding Width: | 17.720" 450.000mm |
| OD Max Grinding Diameter(s): | 17.720" 450.000mm |
| Grinding Wheel: |
|
||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wheel Head: |
|
||||||||||||
| Workhead: |
|
| Longitudinal: | 39.370" 1000.000mm |
|---|---|
| Cross: | 17.700" 449.580mm |
IS THIS YOUR COMPANY?