Mitsui Seiki 300G
MITSUI SEIKI High Precision Jig Grinder Model 300G
| Machine Operation: | CNC |
|---|---|
| Grinder Type: | Jig Grinder |
| CNC Model: | Fanuc 15iMA |
| Grinding Length: | 19.690" 500.000mm |
|---|---|
| Grinding Width: | 11.810" 300.000mm |
| ID Min Grinding Diameter(s): | 0.020" 0.510mm |
| ID Max Grinding Diameter(s): | 3.940" 100.000mm |
| ID Max Grinding Diameter(s) Opt: | 11.800" 300.000mm |
| Table Length Dimension: | 27.560" 700.000mm |
| Table Width Dimension: | 13.800" 350.000mm |
| Grinding Wheel: |
|
||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wheel Head: |
|
||||||||||
| Strokes/min: |
|
| Longitudinal: | 19.690" 500.000mm |
|---|---|
| Cross: | 11.810" 300.000mm |
| Vertical: | 3.900" 99.000mm |
IS THIS YOUR COMPANY?