Reinecker-Kopp WZS 500 CNC
| Machine Operation: | CNC |
|---|---|
| Grinder Type: | Tool & Cutter |
| CNC Model: | NUM 1060 PC NC |
| CNC Model Opt: | Siemens 840D |
| Grinding Length: | 10.630" 270.000mm |
|---|---|
| Grinding Depth: | 21.650" 550.000mm |
| Grinding Width: | 10.630" 270.000mm |
| OD Max Grinding Diameter(s): | 13.780" 350.000mm |
| Grinding Wheel: |
|
||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wheel Head: |
|
| Longitudinal: | 10.630" 270.000mm |
|---|---|
| Cross: | 10.630" 270.000mm |
| Vertical: | 21.650" 550.000mm |
IS THIS YOUR COMPANY?