Acra 1822
| Machine Type: | CNC Sinker |
|---|---|
| CNC Standard Model: | Acra |
| Frame Type: | "C" |
| Submersible: | Standard |
| Max Part Size (L x D x H): | 48.000" x 26.000" x 18.000" 1219.200mm x 660.400mm x 457.200mm |
|---|---|
| Table (L x D): | 32.000" x 20.000" |
| Worktank (L x D x H): | 55.000" x 32.000" x 20.000" |
| Power Supply Mean: | 60 |
|---|---|
| Power Supply Peak: | 120 |
| Number Of Axes: | 3 |
|---|---|
| X Axis Travel: | 22.000" |
| Y Axis Travel: | 18.000" |
| Z Axis Travel: | 20.400" |
| C Axis Available: | Not Available |
IS THIS YOUR COMPANY?