Acra AW-A50
| Machine Type: | CNC Wire |
|---|---|
| CNC Standard Model: | Acra |
| Frame Type: | "C" |
| Submersible: | Standard |
| Max Part Size (L x D x H): | 35.000" x 25.000" x 12.000" 889.000mm x 635.000mm x 304.800mm |
|---|---|
| Table (L x D): | 35.000" x 25.000" |
| Worktank (L x D x H): | 36.000" x 26.000" x 15.000" |
| Max Cutting Speed: | 0.23ipm |
| Max Taper Angle: | 30.0000° |
|---|---|
| Min Hole Diameter: | 0.2000" |
| Max Wire Diameter: | 0.3300" |
| Auto Restart After Power Out: | Standard |
| Number Of Axes: | 4 |
|---|---|
| X Axis Travel: | 19.690" |
| Y Axis Travel: | 15.750" |
| Z Axis Travel: | 11.810" |
| U Axis Available: | Standard |
IS THIS YOUR COMPANY?