| Max Part Size (L x D x H): | 12.000" x 12.000" x 10.000" 304.800mm x 304.800mm x 254.000mm |
|---|---|
| Table (L x D): | 12.000" x 12.000" |
| Worktank (L x D x H): | 15.000" x 15.000" x 13.000" |
| Max Wire Diameter: | 0.2500" |
|---|
| Power Supply Mean: | 30 |
|---|---|
| Power Supply Peak: | 57 |
| Number Of Axes: | 3 |
|---|---|
| X Axis Travel: | 10.000" |
| Y Axis Travel: | 10.000" |
| Z Axis Travel: | 10.000" |
IS THIS YOUR COMPANY?