Acra 812
| Machine Type: | CNC Sinker |
|---|---|
| CNC Standard Model: | Acra 60A |
| Frame Type: | "C" |
| Submersible: | Standard |
| Max Part Size (L x D x H): | 33.000" x 19.000" x 10.000" 838.200mm x 482.600mm x 254.000mm |
|---|---|
| Table (L x D): | 24.000" x 12.000" |
| Worktank (L x D x H): | 32.000" x 20.000" x 14.000" |
| Power Supply Mean: | 30 |
|---|---|
| Power Supply Peak: | 60 |
| Number Of Axes: | 3 |
|---|---|
| X Axis Travel: | 12.000" |
| Y Axis Travel: | 8.000" |
| Z Axis Travel: | 16.000" |
| C Axis Available: | Not Available |
IS THIS YOUR COMPANY?