Acra 1216
| Machine Type: | CNC Sinker |
|---|---|
| CNC Standard Model: | Acra 60A |
| Frame Type: | "C" |
| Submersible: | Standard |
| Max Part Size (L x D x H): | 42.000" x 23.000" x 15.000" 1066.800mm x 584.200mm x 381.000mm |
|---|---|
| Table (L x D): | 28.000" x 12.000" |
| Worktank (L x D x H): | 43.000" x 24.000" x 16.000" |
| Power Supply Mean: | 30 |
|---|---|
| Power Supply Peak: | 90 |
| Number Of Axes: | 3 |
|---|---|
| X Axis Travel: | 16.000" |
| Y Axis Travel: | 12.000" |
| Z Axis Travel: | 18.000" |
| C Axis Available: | Not Available |
IS THIS YOUR COMPANY?