Belmont Equipment & Technologies MAXI ZNC 226
| CNC Standard Model: | Z-ONLY DRO |
|---|---|
| Frame Type: | "C" |
| Submersible: | Standard |
| Max Part Size (L x D x H): | 29.000" x 18.000" x 13.000" 736.600mm x 457.200mm x 330.200mm |
|---|---|
| Table (L x D): | 23.000" x 11.000" |
| Worktank (L x D x H): | 30.000" x 19.000" x 13.000" |
| Max Cutting Speed: | 1.10ipm |
| Power Supply Mean: | 30 |
|---|---|
| Power Supply Peak: | 75 |
| Number Of Axes: | 3 |
|---|---|
| X Axis Travel: | 11.810" |
| Y Axis Travel: | 9.840" |
| Z Axis Travel: | 5.910" |
| Z Axis Travel Opt: | 13.000" |
| U Axis Available: | Not Available |
| C Axis Available: | Not Available |
IS THIS YOUR COMPANY?