Belmont Equipment & Technologies MAXI ZNC 216
| CNC Standard Model: | Z-ONLY DRO |
|---|---|
| Frame Type: | "C" |
| Submersible: | Standard |
| Max Part Size (L x D x H): | 22.000" x 17.000" x 11.000" 558.800mm x 431.800mm x 279.400mm |
|---|---|
| Table (L x D): | 17.000" x 9.000" |
| Worktank (L x D x H): | 23.000" x 18.000" x 11.000" |
| Max Cutting Speed: | 1.10ipm |
| Power Supply Mean: | 30 |
|---|---|
| Power Supply Peak: | 60 |
| Number Of Axes: | 3 |
|---|---|
| X Axis Travel: | 7.870" |
| Y Axis Travel: | 5.910" |
| Z Axis Travel: | 4.200" |
| Z Axis Travel Opt: | 10.110" |
| U Axis Available: | Not Available |
| C Axis Available: | Not Available |
IS THIS YOUR COMPANY?