Belmont Equipment & Technologies MAXI ZNC 256
| CNC Standard Model: | Z-ONLY DRO |
|---|---|
| Frame Type: | "C" |
| Submersible: | Standard |
| Max Part Size (L x D x H): | 58.000" x 34.000" x 21.000" 1473.200mm x 863.600mm x 533.400mm |
|---|---|
| Table (L x D): | 39.000" x 21.000" |
| Worktank (L x D x H): | 59.000" x 35.000" x 21.000" |
| Max Cutting Speed: | 3.90ipm |
| Power Supply Mean: | 100 |
|---|---|
| Power Supply Peak: | 200 |
| Number Of Axes: | 3 |
|---|---|
| X Axis Travel: | 23.620" |
| Y Axis Travel: | 19.690" |
| Z Axis Travel: | 9.840" |
| Z Axis Travel Opt: | 27.560" |
| U Axis Available: | Not Available |
| C Axis Available: | Not Available |
IS THIS YOUR COMPANY?