Belmont Equipment & Technologies MAXI ZNC 266
| CNC Standard Model: | Z-ONLY DRO |
|---|---|
| Frame Type: | "C" |
| Submersible: | Standard |
| Max Part Size (L x D x H): | 85.000" x 50.000" x 31.000" 2159.000mm x 1270.000mm x 787.400mm |
|---|---|
| Table (L x D): | 55.000" x 35.000" |
| Worktank (L x D x H): | 86.000" x 51.000" x 31.000" |
| Max Cutting Speed: | 5.60ipm |
| Power Supply Mean: | 150 |
|---|---|
| Power Supply Peak: | 200 |
| Number Of Axes: | 3 |
|---|---|
| X Axis Travel: | 51.180" |
| Y Axis Travel: | 27.560" |
| Z Axis Travel: | 17.720" |
| U Axis Available: | Not Available |
| C Axis Available: | Not Available |
IS THIS YOUR COMPANY?