SKM K60 CNC
| Machine Type: | CNC Sinker |
|---|---|
| CNC Standard Model: | Heidenhain |
| Frame Type: | "C" |
| Submersible: | Standard |
| Max Part Size (L x D x H): | 40.000" x 20.000" x 12.000" 1016.000mm x 508.000mm x 304.800mm |
|---|---|
| Table (L x D): | 26.000" x 15.000" |
| Worktank (L x D x H): | 43.000" x 23.000" x 15.000" |
| Power Supply Mean: | 30 |
|---|---|
| Power Supply Peak: | 60 |
| Auto Electrode Changer: | Optional |
| Orbital Device: | Optional |
| Number Of Axes: | 3 |
|---|---|
| Y Axis Travel: | 90.000" |
| Z Axis Travel: | 70.000" |
IS THIS YOUR COMPANY?