Danobat RP-CNC
| Machine Operation: | CNC |
|---|---|
| Grinder Type: | Cylindrical-OD |
| CNC Model: | Sinumerik |
| Grinding Length: | 20.000" 500.000mm |
|---|---|
| Grinding Length Opt: | 8.000" 200.000mm |
| OD Max Grinding Diameter(s): | 13.700" 348.000mm |
| OD Max Grinding Diameter(s) Opt: | 17.640" 448.000mm |
| Grinding Wheel: |
|
||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wheel Head: |
|
||||||||||||
| Workhead: |
|
| Longitudinal: | 20.000" 508.000mm |
|---|---|
| Cross: | 7.870" 200.000mm |
IS THIS YOUR COMPANY?