Drake Manufacturing GS-TE-1245
| Machine Operation: | CNC |
|---|---|
| Grinder Type: | Thread Grinder |
| CNC Model: | Drake-Fanuc |
| Grinding Length: | 18.000" 457.200mm |
|---|---|
| Grinding Length Opt: | 24.000" 609.600mm |
| Grinding Width: | 12.000" 304.800mm |
| OD Max Grinding Diameter(s): | 12.000" 304.800mm |
| Grinding Wheel: |
|
||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wheel Head: |
|
||||||||
| Workhead: |
|
| Longitudinal: | 45.000" 1143.000mm |
|---|---|
| Cross: | 5.000" 127.000mm |
| Vertical: | 5.000" 127.000mm |
IS THIS YOUR COMPANY?