Drake Manufacturing GS-TE-636
| Machine Operation: | CNC |
|---|---|
| Grinder Type: | Thread Grinder |
| CNC Model: | Fanuc |
| Grinding Length: | 12.000" 304.800mm |
|---|---|
| Grinding Length Opt: | 16.000" 406.400mm |
| Grinding Width: | 6.000" 152.400mm |
| OD Max Grinding Diameter(s): | 6.000" 152.400mm |
| Grinding Wheel: |
|
||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wheel Head: |
|
||||||||
| Workhead: |
|
| Longitudinal: | 36.000" 914.400mm |
|---|---|
| Cross: | 5.000" 127.000mm |
| Vertical: | 5.000" 127.000mm |
IS THIS YOUR COMPANY?