Jakobsen 1026
| Machine Operation: | Semi-automatic |
|---|---|
| Grinder Type: | Surface-Recip |
| Grinding Length: | 26.000" 650.000mm |
|---|---|
| Grinding Width: | 12.000" 300.000mm |
| Table Length Dimension: | 26.000" 660.400mm |
| Table Width Dimension: | 10.000" 254.000mm |
| Grinding Wheel: |
|
||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wheel Head: |
|
| Longitudinal: | 28.000" 711.200mm |
|---|---|
| Cross: | 10.200" 255.000mm |
| Vertical: | 22.000" 558.800mm |
IS THIS YOUR COMPANY?