Mitsui Seiki 3GEN
MITSUI SEIKI High Precision Jig Grinder Model 3GEN Mitsui Seiki 3GEN Jig Grinder
| Machine Operation: | CNC |
|---|---|
| Grinder Type: | Jig Grinder |
| CNC Model: | Fanuc 15iMA |
| Grinding Length: | 19.690" 500.000mm |
|---|---|
| Grinding Width: | 11.810" 300.000mm |
| ID Min Grinding Diameter(s): | 0.010" 0.300mm |
| ID Max Grinding Diameter(s): | 3.940" 100.000mm |
| ID Max Grinding Diameter(s) Opt: | 12.210" 310.000mm |
| Table Length Dimension: | 27.560" 700.000mm |
| Table Width Dimension: | 11.810" 300.000mm |
| Grinding Wheel: |
|
||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wheel Head: |
|
| Longitudinal: | 19.690" 500.000mm |
|---|---|
| Cross: | 11.810" 300.000mm |
| Vertical: | 11.810" 300.000mm |
IS THIS YOUR COMPANY?