Mitsui Seiki GSN-180i
| Machine Operation: | CNC |
|---|---|
| Grinder Type: | Thread Grinder |
| CNC Model: | Fanuc 30i |
| Grinding Length: | 7.090" 180.000mm |
|---|---|
| Grinding Depth: | 7.090" 180.000mm |
| Grinding Depth Opt: | 9.840" 250.000mm |
| ID Min Grinding Diameter(s): | 0.790" 20.000mm |
| ID Max Grinding Diameter(s): | 7.870" 200.000mm |
| ID Max Grinding Diameter(s) Opt: | 14.170" 360.000mm |
| Grinding Wheel: |
|
||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wheel Head: |
|
||||||||
| Workhead: |
|
| Longitudinal: | 7.090" 180.000mm |
|---|
IS THIS YOUR COMPANY?