Perfect Machine PFG-2040M
| Machine Operation: | Manual |
|---|---|
| Grinder Type: | Surface-Recip |
| Grinding Length: | 16.140" 410.000mm |
|---|---|
| Grinding Width: | 7.250" 184.150mm |
| Table Length Dimension: | 16.140" 410.000mm |
| Table Width Dimension: | 6.300" 160.000mm |
| Grinding Wheel: |
|
||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wheel Head: |
|
| Longitudinal: | 16.930" 430.000mm |
|---|---|
| Cross: | 7.870" 200.000mm |
| Resolution: | 0.000000" 0.010000mm |
|---|
IS THIS YOUR COMPANY?