Acer Supra-818AHD
| Machine Operation: | Manual |
|---|---|
| Grinder Type: | Surface-Recip |
| Grinding Length: | 18.000" 457.200mm |
|---|---|
| Grinding Width: | 9.000" 228.600mm |
| Table Length Dimension: | 18.000" 457.200mm |
| Table Width Dimension: | 8.000" 203.200mm |
| Grinding Wheel: |
|
||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wheel Head: |
|
||||||||
| Reciprications/min: |
|
| Longitudinal: | 18.000" 457.200mm |
|---|---|
| Cross: | 8.000" 203.200mm |
| Vertical: | 14.000" 355.600mm |
IS THIS YOUR COMPANY?